Før U23-finalen: spennende å møte Tyskland

STREAMES PÅ DIREKTESPORT: Vi har vært i dialog med hovedtrener Jacobsen før Norges U23-finale mot Tyskland på mandag 13:00.

Annonse:

Fredag ble det klart! Men to målløse omganger mot Italia, gjorde at straffekonk måtte til for å avgjøre hvilken nasjon som skal spille mandagens finale i Spania.

Norges U23-tropp slo da italienerne 4-2 i den påfølgende straffekonkurransen, der Iris Omarsdottir var en av Norges målscorere. Våre tre Blaa #22 Sunniva Skoglund, #8 Emilie Østerås og #51 Iris Omarsdottir spilte forøvrig, alle fra start og hele kampen mot Italia.

Landslagstrener Per Inge Jacobsen kunne fortelle om hektisk virksomhet, så raskt Norge hadde vunnet semifinalen. Helgen igjennom har det naturlig nok vært fokus på ventende finalemotstander Tyskland, som slo Nederland 3-0 i sin semifinale - også spilt fredag ettermiddag.

Foto: Kristian Bjerke 2024 ©
Norges U23s hovedtrener Per Inge Jacobsen

- Det mentale spillet i straffesparkkonkurranser

 
Vi sendte våre gratulasjoner til Spania og ba Jacobsen dele gleden med oss her hjemme og hvordan det var å slå Italia etter å til slutt måtte avgjøre det hele med straffespark:

- Veldig fornøyd med gjennomføringen av kampen.

- Italia har en solid medvind i første omgang og går derfor skyhøyt i press på oss, noe som vi til tider sliter litt med.

- I 2. omgang har vi vinden i ryggen og Italia blir dermed mye lavere i presset noe som gjør at vi styrer det meste av spillet. Vi har noen veldig store sjanser som vi burde ha satt, men når det ikke skjer så er det i alle fall bra at vi har lest oss opp på forskningen til Geir Jordet på det mentale spillet i straffesparkkonkurranser.

Hva med innsatsen fra de blaa? Iris satte som nevnt ballen i mål for Norge, underveis i straffesparkkonkurransen - beskriv hvordan det hele ble avsluttet:

- Med en fin redning av Sunniva og en i tverrligger, gjorde at Cathinka Tandberg* fikk æren av å sende oss til finalen!

Tyskland; ny morsom utfordring

 
Mandag 13:00 står dere klare med Tyskland på motsatt banehalvdel, hvordan blir fokuset på Murcia Stadium? Spenningen? Utfordringen?

- Det blir spennende å møte Tyskland, det er et lag vi ikke har møtt tidligere, så det blir en ny morsom utfordring. Spillerne veldig klare og fokuserte på at vi nå har muligheten til å bli Europas beste U23 lag, den tittelen henger høyt hos mange.

Direktesport.no viser finalen

 
Vi ønsker Norges U23-tropp lykke til i finalen, som streames på Direktesport.no - A-media bekreftet lørdag kveld at de skal sende finalen fra Estadio Enrique Roca de Murcia mandag 13:00.

Følg våre Blaa i kampen for Norges ære i UEFA U23 Tournament! Husk også å kjøpe billetter til lørdagens kamp mot Kolbotn på Nadderud her:

* Cathinka Tandberg har tidligere spilt for Stabæk

 
Siste nytt om Stabæk Fotball kvinner?
Alltid siste nytt: www.stabakkvinner.no

 

Følger du oss på Instagram?

@stabakkvinner

 
Klikk her for å se vår profil og følg oss
 

 

Komme i kontakt med oss?

ⓘ Klikk her for mer info

Annonse fra Obos-ligaen:
Publisert: 06.04.2025
Skrevet av: Kristian Bjerke | Foto: Kristian Bjerke